Sınav Kaygısı

TUSmedlıne Kaygı Yönetimi

Sınav Stresi ve kaygı Yönetiminde Yanınızdayız.

Alanında Uzman Psikoterapist Hekimlerimiz sınava hazırlık sürecinizde ihtiyaç duyduğunuz mental desteği ve kaygı duygusunu yönetebilmeniz için yanınızda.

TUSmedline Kaygı Yönetimi Desteği

Sınav Kaygısı Nedir?

Sınav Kaygısı; kişide sınav esnasında ve/veya sınav öncesinde belirgin bir kaygının ortaya çıkması ve kişinin bu kaygıdan kurtulmaya çalışırken gerçek performansını etkin olarak ortaya koyamaması halidir.

TUSmedline Kaygı Yönetimi Programı Nasıl Çalışır?

1

Birebir Psikoterapi

Haftalık gerçekleştirilecek olan 5 Görüşme ve 1 Ay sonra yapılacak özet/toparlama görüşmesi olmak üzere 6 Online Psikoterapi seansı.

2

Uzman Psikiyatristler

Seanslar, Sınav sürecini yaşamış; Sınav Stresi ve Kaygı Yönetimi alanlarında uzman Psikiyatri Hekimleri tarafından gerçekleştirilir.

3

Bilimsel Yaklaşım

Kaygı yönetimi ve Sınav Stresi için özel olarak geliştirilen tedavi protokolleri kapsamında bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış psikoterapi müdahaleleri.

Ne zaman Destek Alınmalı?

Sınav Öncesi; sınavla ve gelecekle İlgili endişe, ders çalışmaya başlamakta zorlanma, ders çalışmayı erteleme, derslere katılmakta zorlanma, sınavla İlgili konuşulan ortamlardan uzak durma, sınavı yarım bırakma veya sınava hiç girmeme gibi kaçınma davranışları olabilir.

Sınav Sırasında Kaygı Yönetimi

Sınav esnasında yoğun bir kaygı, gelecekle ilgili olumsuz düşünceler, anlık kaygı temelli performans ve motivasyon kaybı, bedensel belirtiler, bunlarla beraber dikkatin dağılması ve odaklanamama görülebilir.

İkincil Faktörler

Belirtilenlere ek olarak, sınav performansında belirgin düşme olması ve beraberinde depresyon, anksiyete bozukluğu, uyku bozukluğu ve ilişki problemleri gibi sınav anksiyetesine ikincil sorunlar ortaya çıkması görülebilir.

Psikoterapist Hekimlerimiz

Uzm.Dr. Fatma Betül Esen

Psikiyatrist / Psikoterapist

Lisans: Hacettepe Universitesi (2010)

Uzmanlık: Bakırköy Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2017)

Uzm.Dr Tuğba Kara

Psikiyatrist / Psikoterapist

Lisans: Hacettepe Universitesi Tıp Fakültesi (2006)

Uzmanlık: Bakırköy Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2014)

Sınav
Kaygısı
Konusunda
Destek mi İstiyorsunuz?

Formu doldurun, ekip arkadaşlarımız size ulaşsın, Sınav Kaygısını yenmek ve potansiyelinizin %100’ünü kullanmak İçin Bize Ulaşın!

TUS koçluğu Hizmetimiz Yayında!

TUSmedline TUS Koçluğu ile size özel hazırlanmış programlarla başarınızı garantileyin!

TUS Koçluğu Hizmetimiz kalite standartları gereği sınırlı sayıda öğrencimizin kullanımına açıktır, lütfen en kısa sürede bizimle iletişime geçerek koçluk hizmeti istediğinizi bize bildirin.