Kullanım Koşulları

TUSMEDLINE

ÖN BİLGİLENDİRME VE KULLANIM KOŞULLARI ŞARTNAMESİ

AKADEMİYA Teknoloji Yazılım Eğitim Araştırma Geliştirme Anonim Şirketi (“TUSMEDLINE”), tıp fakültesi öğrencilerinin Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na (“TUS”) hazırlanmaları için özel olarak tasarlanmış bir eğitim platformudur. Eğitim içerikleri, müfredata uygun ve güncel olarak alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanır. Platformun devamlılığı, güvenliği ve siz öğrencilerin deneyimlerinin iyileştirilmesi adına, kullanıcılarımızın işbu Ön Bilgilendirme ve Kullanım Koşulları Şartnamesi’ne uymasını talep ediyoruz. Bu koşullar, website ve mobil uygulama için geçerlidir.

A) HESAP KULLANIMI VE KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ 1

B) ERİŞİM VE KULLANIM SÜREÇLERİ 2

C) ÖDEME VE İADEYE İLİŞKİN KOŞULLAR 2

D) PLATFORM KULLANIMI, PAYLAŞIM VE ETİK KURALLARI 3

E) TUSMEDLINE’IN HAKLARI 3

  1. HESAP KULLANIMI VE KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ

TUSMEDLINE eğitim platformu kapsamlı hizmet sunabilmek ve deneyimli eğitmenleriyle sizi sınava en iyi şekilde hazırlamak adına önemli derecede emek sarf etmektedir. 

Hesaplarınız güvenliğiniz için tarafımıza bildirdiğiniz cep telefonu numarası üzerine kayıtlıdır. Hesabınızı oluşturduğunuz kişisel bilgilerin doğruluğuna ve güncelliğine ilişkin tüm sorumluluk tarafınıza aittir. Bu nedenle hesabınızı oluştururken, beyan ettiğiniz bilgileri kontrol etmekle ve bilgilerin değişmesi halinde platform üzerinde gerekli güncellemeleri yapmakla yükümlü olduğunuzu bildiririz. 

Her hesap tek kullanıcıya aittir. Hesabınızı başka kişilere devredemez, başkasına kullandırtamaz veya başkasının hesabını kullanarak içeriklere erişim sağlayamazsınız. İçeriklerin tamamı özgün içerikler olup hem TUSMEDLINE yöneticileri hem de eğitmenler tarafından büyük emek ve zaman harcanarak hazırlanmaktadır. Dolayısıyla tüm içeriklerin telif hakkına tâbi olduğunu ve ihlali halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca hukuken sorumlu olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kullanıcılar eş zamanlı olarak yalnızca tek bir cihazdan platforma erişim sağlayabilirler. Kimlik doğrulama ve güvenlik için oturum süresi TUSMEDLINE tarafından sınırlandırabilir ve kullanıcının tekrar giriş yapması istenebilir. TUSMEDLINE gerekli gördüğu durumlarda güvenlik ve doğrulama koşulları gereği hesap-cihaz eşleştirmesi yapabilir.

Hesabınızın güvenliği için websitemiz üzerindeki veri güvenliği tedbirlerini almaktayız. Nitekim, sizin de hesabınıza ilişkin gerekli güvenlik tedbirlerini almanız gerekmektedir. Örneğin, güvenlik düzeyi yüksek bir şifre kullanmayı, hesabınızı ortak kullandığınız veya erişime açık mail adreslerine bağlamaktan kaçınmayı tercih edebilirsiniz. Hesabınıza ilişkin dışarıdan erişim veya güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz halinde bilgi@tusmedline.com adresi üzerinden veya 0312 286 56 56 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Durum tespiti yapabilmek için hesabınıza ilişkin sizden birtakım bilgiler talep edebileceğimizi sizlere bildirmek isteriz.

Platformdaki işlemleri yürütebilmek, sizlere güvenli ve pratik bir kullanıcı deneyimi sunmak adına kişisel verilerinizi toplamakta ve işlemekteyiz. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin detayları Web Sitemizde ve mobil uygulamamızda yer alan Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Metni üzerinden öğrenebilirsiniz.

  1. ERİŞİM VE KULLANIM SÜREÇLERİ

TUSMEDLINE’a üye olabilmek ve içerikleri kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmalısınız. 18 yaşından küçük kişilerin hesap oluşturmasına izin verilmemektedir. Ancak kullanıma ihtiyaç duymanız halinde tarafımızla iletişime geçmeniz ve veliniz aracılığıyla bilgimiz dahilinde hesap oluşturmanız tavsiye edilmektedir.

Hesabınızın oluşturulmasını takiben platforma erişebilirsiniz. Hizmet ve ürün ödeme koşullarını yerine getirdiğiniz takdirde satın aldığınız içerik ve içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Erişim süreniz, ödeme onay tarihinden itibaren 180 gündür. Websitenin sürekli güncellenmesi, içeriklerin gerek müfredat gerekse Eğitimcinin tercihi sebebiyle değiştirilebilmesi sebebiyle, TUSMEDLINE websitesi ve mobil uygulamada sunulan hizmetin sınırsız olmadığını vurgulamak isteriz.

TUSMEDLINE’a üye olduktan sonra ödemesi gerçekleştirilen eğitimler ve eğitime ilişkin iletişim platformları kullanıma açılır. İçerikleri yalnızca kullanım lisansı dahilinde görüntüleyebileceğinizi, fakat başka platformlara aktarmaya, bu alanlarda paylaşmaya, satmaya veya çoğaltmaya yetkiniz olmadığını vurguluyoruz. İçeriklerin tümü, kesiti veya anlık görüntüsü, video, ses kaydı, fotoğraf ve benzeri vasıtalar yoluyla kaydedilemez, aktarılamaz veya kullanılamaz. Uyarlama, değiştirme, kiralama, streaming (canlı yayın) gibi faaliyetler de bu kapsama dahildir. 

Websitemizdeki diğer üyeler, eğitmenler veya altyapıda yer alan diğer çalışanlar size erişim sağlama yetkisine sahip değildir. İçeriklere bu vasıtalar ile erişilmesi hali de işbu Ön Bilgilendirme ve Kullanım Koşulları Şartnamesi’ne ihlal teşkil etmektedir.

  1. ÖDEME VE İADEYE İLİŞKİN KOŞULLAR

TUSMEDLINE üzerindeki hizmet alımları Türk Lirası üzerinden yapılmakta olup, üyeliği oluşturduğunuz tarihteki fiyatlandırmaya tâbidir. Kampanya ve promosyon dönemlerinin henüz kayıt olmayan kullanıcılar için geçerlidir. Ödeme aşamasında fiyatlandırma üzerine katma değer vergisi (KDV) eklenebileceğini bildirir, işlem ve geri ödemelerde en son fiyatlandırmanın esas alınacağını belirtiriz.

TUSMEDLINE kullanıcılarına demo eğitimler sunarak hizmet kapsamı hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Satın almış olduğunuz hizmetlere ilişkin olarak 24 saat içerisinde gerekçeli olarak iptal  talebinde bulunabilirsiniz. Satın alma işlemini takiben 14 gün içerisinde adresine bildirmek kaydıyla iade talep edebilme hakkın sahipsiniz. Nitekim, hizmetlerin demo eğitimler aracılığıyla önden gösterilmesi, bilgilendirmenin tamamlanmış ılması ve ürünün tüketilebilir olması nedeniyle yalnız haklı sebeplerin gösterilmesi halinde iade talebi yerine getirilebilir.  İade ve iptale ilişkin koşullar için Teslimat İptal ve İade koşulları dokümanımızı inceleyebilirsiniz.. İptal veya iadeye rağmen, içeriklerin açılmasından veya herhangi bir içeriğin yedeklenmesi, kopyalanması, çoğaltılması veya yayınlanması halinde iletilen geri ödeme talepleri suiistimal niteliğindedir. Bu nedenle ilgili talebinizi reddetme, hesabınızı sınırlandırma veya bloke etme başta olmak üzere, hesabınıza ilişkin hukuki başvuru yollarımızın saklı olduğunu önemle belirtiriz.

  1. PLATFORM KULLANIMI, PAYLAŞIM VE ETİK KURALLARI

TUSMEDLINE’ın amacı, öğrencilere TUS’a hazırlık kapsamında detaylı ve verimli bir eğitim hizmeti sağlamaktır. TUSMEDLINE üzerindeki kişilerin tanışması, bilgi paylaşımında bulunması, eğitmenlerin ödev ve ders materyali paylaşması adına website ve mobil uygulama üzerinde belirli gruplar yer almaktadır. Bu gruplarda tüm öğrenci ve eğitmenlerin saygı çerçevesinde hareket edeceğine, birbirini rencide etmeyeceğine, yasadışı veya uygunsuz içerik paylaşmayacağına inanıyoruz. Ancak bu tür davranışlarınız halinde, paylaşıma müdahale edebileceğimizi, paylaşımınızın mahiyetine göre hesabınızı sınırlayabileceğimizi veya kaldırabileceğimizi bilginize sunarız. Aynı şekilde, Türk Ceza Kanunu ve sair kanunlar kapsamında suç sayılan faaliyetleri de engelleme ve yetkili kurum ve kuruluşlara bildirme yetkimizin bulunduğunu hatırlatmak isteriz. İhlal niteliğindeki davranışınız halinde alacağımız aksiyonlardan sorumluluğumuzun bulunmadığını kabul etmektesiniz.

Gruplara yüklediğiniz içeriklerden sorumlusunuz. Dolayısıyla, bir başkasının telif hakkı başta olmak üzere fikri mülkiyet hakkını zedeleyecek paylaşımlarda bulunmaktan kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Paylaştığınız içeriklerin sizinle aynı platformda yer alan diğer kişiler tarafından görüldüğünü hatırlatmak isteriz. İlgili içerikleri, platformumuzu geliştirmek, sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek, eğitimcilerimize geridönüt verebilmek veya ders materyali hazırlamak amaçlı kullanabiliriz. İçerik paylaşımınızla birlikte, kullanma, işleme, uyarlama, değiştirme ve yayımlama yetkilerini bize verdiğinizi beyan etmektesiniz. 

Eğitmenlerimiz, eğitim kalitesini yükseltmek, dersi ve platformu iyileştirmek, sınava hazırlık süreçlerindeki ihtiyaçlarınızı tespit edebilmek için sizinle doğrudan iletişime geçebilirler. Eğitmenlerimizin kendi etik ve davranış kuralları bulunmaktadır. Ancak eğitmenlerimiz ile yaşayabileceğiniz uyuşmazlıklardan sorumlu değiliz. Eğitim içeriklerine ilişkin uyuşmazlıkların cereyan etmesi halinde … e-posta adresimiz üzerinden bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

  1. TUSMEDLINE’IN HAKLARI

TUSMEDLINE üzerinde çalıştığımız ekibimizle birlikte yoğun emek, zamansal ve finansal yatırım sonucu ortaya çıkmış olan bir platformdur. Bu platformun adı ve logosu başta olmak üzere tüm marka hakları tarafımıza aittir. Platform üzerinde paylaşılan içeriklerin telif hakkına, websitenin alan adına, içeriklerde kullanılan ürün ve eserlerin tasarım hakkına münhasıran sahip olduğumuzu bildiririz. Üyelik ile bu haklarımızdan hiçbirinin kullanımını devretmiyoruz. Bu nedenle, içerikleri platform dışında kullanamayacağınızı, logomuzu kullanarak işlem yapamayacağınızı ve platformumuzu haksız rekabete mahal verecek biçimde kullanıp uyarlayamayacağınızı vurgularız.

TUSMEDLINE olarak sizlere en güncel ve doğru bilginin ulaşması için çabalıyoruz. Ancak içeriklerin hatasızlığı, doğruluğu ve güvenliği konusunda tamamıyla beyan ve taahhütte bulunmamızın mümkün olmayacağını belirtmek isteriz. Aynı şekilde, platform kullanıcılarına da kullanım neticesinde belirli sonuçlar elde edeceğinin garantisini veremeyiz. TUSMEDLINE olarak en iyisini hedefliyoruz. Fakat hizmetlerin kullanım modeli ve riski size aittir. Sözleşme, garanti, haksız fiil ve ürün sorumluluğu nedeniyle istisnai de olsa ortaya çıkabilecek sonuçlardan sorumlu olmadığımızı beyan ederiz. 

İşbu Ön Bilgilendirme ve Kullanım Koşulları Şartnamesi, TUSMEDLINE’ın işleyiş modeline uygun olarak hazırlanmıştır. Bu şartları okumanızı tavsiye ederiz. Şartlara uymamanız halinde ilgili mevzuat uyarınca hukuki sorumluluğunuz bulunabilecektir. İşbu Ön Bilgilendirme ve Kullanım Koşulları Şartnamesi’nde değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Önemli değişiklikler halinde üyelik bilgilerinizde yer alan e-posta adresinize bildirimde bulunacağız.

Nihai amacımız, hedefe uygun, sizlere başarıya giden yolda rehber olan bir platform yaratmak ve hizmetlerimizi sürdürülebilir kılmaktır. Soru veya taleplerinize ilişkin olarak, bizlerle bilgi@tusmedline.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başarılar dileriz,

TUSMEDLINE

TUS koçluğu Hizmetimiz Yayında!

TUSmedline TUS Koçluğu ile size özel hazırlanmış programlarla başarınızı garantileyin!

TUS Koçluğu Hizmetimiz kalite standartları gereği sınırlı sayıda öğrencimizin kullanımına açıktır, lütfen en kısa sürede bizimle iletişime geçerek koçluk hizmeti istediğinizi bize bildirin.