Küçük Stajlar

Küçük stajlar dersinin soru ağırlığı sınav başına 25 soru dur. Bunların 12-13’ü dahili branşlar tarafından gelirken 12-13’ü de cerrahi branş tarafından gelmektedir. 25 soru ağırlığı olan bir dersi eğer boş geçer ya da yapmazsanız o zaman büyük düşünemezsiniz. Çünkü eğer yüksek tercihler istiyorsanız size diğer branşlardaki soruları yapmanız yetmeyecektir. Küçük stajların belki bir anatomi gibi bir farmakoloji gibi avantajı vardır. Sebebi de, sizler sınava çalışırken genellikle dahiliye, cerrahi, pediatri kadın doğum gibi dersleri daha fazla zaman ayırıyorsunuz. Ama size, bu derslerin sorularını çözmek yetmeyecektir.

25 soruluk bir ders ve soru grubunu boş geçerseniz o zaman zaten puan olarak belli bir seviyenin üstüne çıkamayacağınız aşikardır. Tabi yüksek puanlı branşları istiyorsanız küçük stajları cepte tutmamız lazım. Derslerimiz yardımıyla 25 sorudan her zaman için 20 soruyu banko cebinize koyabileceksiniz. Ama siz küçük staj çalıştığınız zaman diğer branşlardan da yaklaşık 10-15 soruyu da yapabileceksiniz. Yani toplamda size 40-45 soruya karışabilme avantajı sağlayacaktır. Özellikle farmakoloji, dahiliye, ve cerrahi sorularına da rahatlıkla fikir yürütebileceksiniz. Bir avantajı da şudur, küçük staj sorularını çözerseniz, daha az yapılmış olan bir soru grubunu yapmış olduğunuz için sınav başarısı olarak çok önlere geçersiniz.Elinizin giderek kuvvetlendiğini hissedersiniz. Çünkü nöroloji, beyin cerrahisi, psikiyatri ve son dönemlerin popüler dersi radyoloji çalışınca kolaylıkla yapılabilmektedir. Ve bunu derslerimizde en rahat ve en kolay nasıl anlaşılacaksa o şekilde vermeyi görev bildik. Haydi hep beraber başlayalım güzel bir sene geçirelim. Hepinize başarılar diliyorum…

TK TUSmedline · 14/09/2021

Eylül TUS’una göre güncellenmiş 10 Konu ve 27 bölümden oluşan Küçük Stajlar Paketimize erişim sağladığınızda anlatımla birebir uyumlu ders notu PDF’lerine de erişim sağlayacaksınız. Versiyon kontrol yönteminin benimsendiği bu ders notları, eser sahipleri tarafından sürekli güncel bilgilerle yenilenecek ve sınava hazırlık sürecinde sizlere sunuluyor olacaktır.

Bu pakete ödeme onay tarihinizden itibaren 365 takvim günü boyunca erişebilirsiniz. İzleme konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Ders İçeriği

Tümünü Gör
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/3 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/2 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/2 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/1 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/1 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/1 Adım

Eğitmen Hakkında

+403 Kayıtlı Kullanıcı
Kayıt Olun
Bu kurs şu anda kapalı

Ders İçeriği

  • 12 Konu
  • 30 Bölüm

TUS koçluğu Hizmetimiz Yayında!

TUSmedline TUS Koçluğu ile size özel hazırlanmış programlarla başarınızı garantileyin!

TUS Koçluğu Hizmetimiz kalite standartları gereği sınırlı sayıda öğrencimizin kullanımına açıktır, lütfen en kısa sürede bizimle iletişime geçerek koçluk hizmeti istediğinizi bize bildirin.